Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Violent Night

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • A Hard Day

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Hellbound

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

  • Arisaka

    ★★★★

  • My Name

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Last Mercenary

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • How to Become a Tyrant

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

  • Nevertheless,

    ★★

  • Grace and Grit

    ★★

  • F9

  • Oxygen

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • BLACKPINK: The Show

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • The Call

    ★½

  • Riders of Justice

    ★★★★