Sort by

elino has logged 62 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spinners

Spinners

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Almost Love

Almost Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
David

David

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Papercut

Papercut

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Modern Farewell

A Modern Farewell

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Gunfighter

The Gunfighter

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Two Little Boys

Two Little Boys

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Palmer

Palmer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry