Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bros

Bros

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Valley of the Moon

In the Valley of the Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nocebo

Nocebo

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
Read prior review Edit this entry  
26
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Boys in the Band: Something Personal

The Boys in the Band: Something Personal

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Edit this entry  
06
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
½
Edit this entry  
05
Persuasion

Persuasion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
White Noise

White Noise

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry