Sort by
  • The Equalizer 3

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • This Place Rules

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Dopesick

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Eyes on the Prize: Hallowed Ground

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • My Name Is Pauli Murray

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½