Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
Edit this entry  
08
MH370: The Plane That Disappeared

MH370: The Plane That Disappeared

2023
×
Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Murdaugh Murders: A Southern Scandal

Murdaugh Murders: A Southern Scandal

2023
×
Edit this entry  
15
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mickey Saves Christmas

Mickey Saves Christmas

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rilakkuma's Theme Park Adventure

Rilakkuma's Theme Park Adventure

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Duck the Halls: A Mickey Mouse Christmas Special

Duck the Halls: A Mickey Mouse Christmas Special

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Mickey: The Story of a Mouse

Mickey: The Story of a Mouse

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Edit this entry