Sort by
  • Mickey Saves Christmas

    ★★★½

  • Strange World

    ★★★½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

    ★★★½

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Empire of Light

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Rilakkuma's Theme Park Adventure

    ★★★★

  • Shania Twain: Not Just a Girl

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Girl in the Picture

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Our Father

  • Metal Lords

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Wonderful Spring of Mickey Mouse

    ★★★★

  • Mickey: The Story of a Mouse

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Flip a Coin: ONE OK ROCK Documentary

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Freakscene: The Story of Dinosaur Jr.

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★★★