Sort by

Elijah Anthony has logged 26 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brothers

Brothers

2015
×
Read prior review Edit this entry  
28
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snowbirds

Snowbirds

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Host

Host

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Brothers

Brothers

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry