Sort by
  • Clairvoyant

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • In the Forest

    ½

  • West Side Story

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Cherry

  • Pilots

  • Malcolm & Marie

  • Long Toast

  • I Am the Vine...

  • 1%

  • The Upset

  • Snapshot

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • The Kid Detective

  • Totally Under Control

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Fatman

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Night Shifts

  • The Stunt Double

  • Pandemic

  • Host

  • The Devil and Tom Walker and Me

  • Snowbirds

  • Ouroboros

  • Rhubarb

    ★★½

  • Wind in the Trees

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • The Trip to Greece

    ★★★★½

  • Darker Colors

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Busting a Nut

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • There Comes a Knocking

  • Make Me a Sandwich

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★