• Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Jupiter Ascending

  • Children of Men

    ★★★★★

  • Her

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Inception

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker