valentina has logged 21 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Pete Davidson: SMD

Pete Davidson: SMD

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Every Day

Every Day

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry