• Squid Game

    ½

  • The Queen's Gambit

  • Freaky

  • Enola Holmes

  • Frozen II

    ½

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • Christopher Robin

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Phantasm: Ravager

    ½

  • 31

  • Tomorrowland

  • Over the Garden Wall

    ★★★★

  • Frozen

    ½

  • Wreck-It Ralph

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ½

  • Drive Angry

    ★½

  • Tangled

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★★

  • Batman: Under the Red Hood

  • The Princess and the Frog

  • A Christmas Carol

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Coraline

    ★★★★★

  • WALL·E

    ½

  • The Golden Compass

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Ratatouille

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★½

  • Meet the Robinsons

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

  • The Phantom of the Opera

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • Mean Girls

  • Freddy vs. Jason

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • Lilo & Stitch

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Bones

  • The Others

  • Atlantis: The Lost Empire

  • Spy Kids

  • Donnie Darko

    ½

  • The Emperor's New Groove

  • Phantasm IV: Oblivion

  • Mulan

  • The Hunchback of Notre Dame

    ★★★★

  • Fargo

    ★★

  • Pocahontas

  • Phantasm III: Lord of the Dead

  • Passenger 57

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Twin Peaks

    ★★★★

  • Phantasm II

  • Coming to America

  • The Golden Child

  • The Texas Chainsaw Massacre 2

  • The Goonies

  • A Nightmare on Elm Street

  • Return of the Jedi

  • Phantasm

  • Halloween

    ★★★

  • Valerie and Her Week of Wonders

  • Fantasia