Sort by

alyssa has logged 18 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★½
Edit this entry  
22
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dude

Dude

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry