Sort by

alyssa has logged 11 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
From Prada to Nada

From Prada to Nada

2011
×
★½
Edit this entry  
11
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry