amaya has logged 25 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Read My Lips

Read My Lips

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Beach

The Beach

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bully

Bully

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sleepwalker

The Sleepwalker

2014
×
★★
Edit this entry  
10
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★★
Edit this entry  
06
Birds, Orphans and Fools

Birds, Orphans and Fools

1969
×
★★★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mesrine: Killer Instinct

Mesrine: Killer Instinct

2008
×
Edit this entry