Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry