Sort by

Fred has logged 336 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Girl Picture

Girl Picture

2022
×
Edit this entry  
15
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
Edit this entry  
11
Emancipation

Emancipation

2022
×
Edit this entry  
10
Murina

Murina

2021
×
Edit this entry  
09
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
Edit this entry  
09
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
Edit this entry  
08
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Detective vs. Sleuths

Detective vs. Sleuths

2022
×
Edit this entry  
06
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Kimi

Kimi

2022
×
Edit this entry  
04
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
Edit this entry  
30
Saloum

Saloum

2021
×
Edit this entry  
29
Întregalde

Întregalde

2021
×
Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
The Cathedral

The Cathedral

2021
×
Edit this entry  
24
EO

EO

2022
×
Edit this entry  
23
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
Edit this entry  
22
Deception

Deception

2021
×
Edit this entry  
21
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Section 1

Section 1

2022
×
Edit this entry  
20
Stutz

Stutz

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Ambulance

Ambulance

2022
×
Edit this entry  
17
TÁR

TÁR

2022
×
Edit this entry  
16
Muscle

Muscle

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Communion

Communion

1989
×
Edit this entry  
13
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Pearl

Pearl

2022
×
Edit this entry  
11
Irezumi

Irezumi

1966
×
Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
Edit this entry  
04
Forever a Woman

Forever a Woman

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Missing

Missing

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Cat People

Cat People

1982
×
Edit this entry  
28
Smile

Smile

2022
×
Edit this entry  
26
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
Edit this entry