Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Edit this entry  
23
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★½
Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

1973
×
★★★
Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
★★
Read prior review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sweat

Sweat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Poly Styrene: I Am a Cliché

Poly Styrene: I Am a Cliché

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Apples

Apples

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crock of Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan

Crock of Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry