• All Too Well: The Short Film

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Chair

  • Brand New Cherry Flavor

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Hit the Road

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★

  • Great Freedom

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★

  • The Housewife and the Hustler

  • Loki

  • Halston

  • Mare of Easttown

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★

  • Cousins

    ★★★½

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★½

  • Ninjababy

    ★★★

  • Behind Her Eyes

  • Me You Madness

    ½

  • Can't Get You Out of My Head

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • El Planeta

    ★★★

  • Censor

    ★★½

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Death to 2020

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Shithouse

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • French Exit

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Crock of Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan

    ★★★½

  • Violation

    ★★★

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • PVT Chat

    ★★★½

  • Rose Matafeo: Horndog

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Sweat

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★