Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Holy Spider

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • To Leslie

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Show Me the Father

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • End of Contract

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★★½

  • Hamilton

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★½

  • Out

  • Forget About Everything for Awhile

    ★★★

  • The Banker

    ★★½

  • Onward

    ★★½

  • Final Task

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Wind

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★