Sort by

Wouldst thou like has logged 154 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Memoria

Memoria

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Beloved

Beloved

1998
×
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry