Sort by

Wouldst thou like has logged 175 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Tales of an Immoral Couple

Tales of an Immoral Couple

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
You Get Me

You Get Me

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Out of the Clear Blue Sky

Out of the Clear Blue Sky

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★½
Edit this entry  
21
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
American Son

American Son

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Crash

Crash

2004
×
★½
Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harriet

Harriet

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Ready to Mingle

Ready to Mingle

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Eli

Eli

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry