Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hours

The Hours

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Happiness

Happiness

1998
×
Read the review Edit this entry  
10
Umma

Umma

2022
×
★½
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sex, Shame & Tears

Sex, Shame & Tears

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
Leona

Leona

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
A Better Life

A Better Life

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Bestia

Bestia

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Alice

Alice

2022
×
★★
Edit this entry  
25
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Master

Master

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Compliance

Compliance

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
The House

The House

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Alpines

The Alpines

2021
×
★★
Edit this entry  
04
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★
Edit this entry