• The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Umma

    ★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Alice

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

  • Watcher

    ★★★½

  • Master

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Ana's Desire

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Hypnotic

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Clickbait

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½