Sort by

Laura has logged 32 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Léon Morin, Priest

Léon Morin, Priest

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Flower

Flower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Léon Morin, Priest

Léon Morin, Priest

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Funny Ha Ha

Funny Ha Ha

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
After Life

After Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry