Sort by

Laura has logged 25 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Orlando

Orlando

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Buttons

Buttons

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Trophy Hunter

Trophy Hunter

2012
×
Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry