laura has logged 21 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
This Sporting Life

This Sporting Life

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Colours

Colours

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry