Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ted

Ted

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Macross Plus: The Movie

Macross Plus: The Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Final Countdown

The Final Countdown

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Battle of Britain

Battle of Britain

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Open Range

Open Range

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Flamin' Hot

Flamin' Hot

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jason Isbell: Running With Our Eyes Closed

Jason Isbell: Running With Our Eyes Closed

2023
×
Edit this entry  
07
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Navy Seals

Navy Seals

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
By Dawn's Early Light

By Dawn's Early Light

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Noah

Noah

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You People

You People

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
Edit this entry  
13
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Retrograde

Retrograde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Fastest Woman on Earth

The Fastest Woman on Earth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry