Sort by

Andrés has logged 15 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rental

The Rental

2020
×
Edit this entry  
31
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spetters

Spetters

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Made in Britain

Made in Britain

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coming Out

Coming Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry