Sort by

Andrés has logged 306 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
Pluto's Party

Pluto's Party

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Visions of Terror

Visions of Terror

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rooftop Refugee

Rooftop Refugee

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
27
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
Read the review Edit this entry  
25
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
24
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prancer

Prancer

1989
×
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Parallel

Parallel

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Selena

Selena

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Women Workers Leaving the Factory

Women Workers Leaving the Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meeting Evil

Meeting Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Man Seeking Man

Man Seeking Man

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
05
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Old Haunt

Old Haunt

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read the review Edit this entry  
03
Vicious

Vicious

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alexia

Alexia

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
03
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
Edit this entry  
02
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Noelle

Noelle

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry