Mads has logged 32 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Night, Dear

Good Night, Dear

1968
×
Read the review Edit this entry  
24
The Trip to Squash Land

The Trip to Squash Land

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Goon

Goon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Spy

The Spy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Confession Killer

The Confession Killer

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Headshot

Headshot

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Creep

Creep

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Silence

Silence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
★★
Read the review Edit this entry