Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Centurion

Centurion

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lower Depths

The Lower Depths

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I Live in Fear

I Live in Fear

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Idiot

The Idiot

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scandal

Scandal

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cujo

Cujo

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crank

Crank

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Quiet Duel

The Quiet Duel

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Horse

Horse

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Enforcement

Enforcement

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nick of Time

Nick of Time

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Trip

The Trip

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
One Wonderful Sunday

One Wonderful Sunday

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry