• Dune

  • Malignant

    ★½

  • Death Rider in the House of Vampires

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Old

  • Gunpowder Milkshake

  • The Forever Purge

  • After Floyd: The Year that Shook the World – A Soul of a Nation Special

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Mortal Kombat

  • The Unholy

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Judas and the Black Messiah

  • The White Tiger

  • Hospital

  • Wonder Woman 1984

  • Come Play

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

  • Cadaver

  • Love and Monsters

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Freaky

  • Death of Me

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The Man Who Sold His Skin

  • Quo vadis, Aida?

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★

  • Antebellum

  • Bill & Ted Face the Music

  • The New Mutants

  • Black Water: Abyss

    ½

  • Sweat

  • Spelling the Dream

  • The Dark and the Wicked

  • Cuba's Cancer Hope

  • The Hunt

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

  • Seniors A Dogumentary

  • Mortal

    ½

  • The Invisible Man

  • Brahms: The Boy II

  • Gretel & Hansel

  • Some Kind of Heaven

  • Minari

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Relic

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

    ★★

  • Amulet

  • Dick Johnson Is Dead

  • The Turning

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Underwater

  • Like a Boss

  • Little Women

  • Black Christmas

  • Dark Waters

  • Queen & Slim

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

  • Hazbin Hotel

    ★★½

  • Better Days