Sort by

lorrie has logged 18 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bare

Bare

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
Edit this entry  
06
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Woman in Gold

Woman in Gold

2015
×
Edit this entry  
25
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
Edit this entry  
21
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
Edit this entry  
19
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry