• Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Mortal Kombat

  • Malcolm & Marie

    ½

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★½

  • Veneno

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Grudge

    ★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Initials S.G.

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★

  • A Family Submerged

    ★★★½

  • Too Late to Die Young

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★½

  • Prospect

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • The Ritual

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Zookeeper's Wife

  • Kong: Skull Island

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Silence

    ★★★★½

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Lady Macbeth

    ★★★

  • Jackie

    ★★★★★