JD has logged 40 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rogue

Rogue

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Colony

The Colony

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Hill

Red Hill

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
James White

James White

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Moment of Clarity

Last Moment of Clarity

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
For Ellen

For Ellen

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eden

Eden

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry