Sort by

eileen🫀 has logged 336 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Eric Andre New Year's Eve Spooktacular

The Eric Andre New Year's Eve Spooktacular

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bands on the Run

Bands on the Run

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aliens' First Christmas

Aliens' First Christmas

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mister Magoo's Christmas Carol

Mister Magoo's Christmas Carol

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Merry Mirthworm Christmas

A Merry Mirthworm Christmas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Good Dinner Party

A Good Dinner Party

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Precious Knowledge

Precious Knowledge

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Der Fuehrer's Face

Der Fuehrer's Face

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Punch and Judy

Punch and Judy

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Down to the Cellar

Down to the Cellar

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gertie the Dinosaur

Gertie the Dinosaur

1914
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Band Concert

The Band Concert

1935
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Old Mill

The Old Mill

1937
×
★★★½
Edit this entry