• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Vigil

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★½

  • My First Summer

    ★★★★½

  • All Together Now

    ★★½

  • GNT

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Twinkle All the Way

    ★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Here Awhile

    ★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Gentleman Jack

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Berlin, I Love You

    ½

  • Christmas Wonderland

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Arrival

    ★★★★

  • Zootopia

  • How to Be Single

    ★★★

  • Spotlight

  • Inside Out

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • The Other Woman

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

  • The Skeleton Twins

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Before Midnight

    ★★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

  • How Do You Know

    ★★½

  • Easy A

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Up in the Air

    ★★★★

  • Twilight