Sort by
  • Pearl

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Sink

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Calabasas 1/26/20

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

  • Can't Get You Out of My Head

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • The Paper Tigers

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★½

  • At the Video Store

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Chernobyl

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • The Wind

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • The Fourth Estate

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½