Sort by

Joachim has logged 13 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space

Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space

1982
×
★★★
Edit this entry  
19
Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow

Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow

1981
×
★★★½
Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mobile Suit Gundam I

Mobile Suit Gundam I

1981
×
★★★½
Edit this entry  
02
The X Files

The X Files

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry