Sort by

Joachim has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rams

Rams

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Buried

Buried

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mobile Suit Gundam Hathaway

Mobile Suit Gundam Hathaway

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space

Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space

1982
×
★★★
Edit this entry