Sort by

esteban has logged 210 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
Edit this entry  
29
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Ozzy's Dungeon

Ozzy's Dungeon

2022
×
Edit this entry  
26
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
25
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dope

Dope

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Edit this entry  
02
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Edit this entry  
27
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American History X

American History X

1998
×
★★½
Edit this entry  
24
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bros

Bros

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wakey Wakey

Wakey Wakey

2019
×
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Edit this entry