Sort by

Égrillard has logged 235 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spoor

Spoor

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
September

September

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vamp

Vamp

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Session 9

Session 9

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Let Me Die a Woman

Let Me Die a Woman

1977
×
Read the review Edit this entry  
07
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fearless Hyena

Fearless Hyena

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red to Kill

Red to Kill

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Consuming Spirits

Consuming Spirits

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Journey to the Beginning of Time

Journey to the Beginning of Time

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Futurama: Into the Wild Green Yonder

Futurama: Into the Wild Green Yonder

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Viy

Viy

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Story of the Faithful Wookiee

The Story of the Faithful Wookiee

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tatsumi

Tatsumi

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry