• Eternals

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Kaamelott - The First Chapter

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • Gaia

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Underground

    ★★★★½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Caveat

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • High Score

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Curse of Audrey Earnshaw

    ★★½

  • The Prophet and the Space Aliens

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Decline

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Daria

  • The Father

    ★★★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Dinner in America

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Benny Loves You

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½