• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • Frozen II

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Kitchen

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • UglyDolls

    ★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • After

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Late Night

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Vice

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • The Oath

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • Greta

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★½

  • Border

    ★★★½