Sort by

egellis has logged 23 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shark Beach With Chris Hemsworth

Shark Beach With Chris Hemsworth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry