Sort by
  • The Batman

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • Hypnotic

    ★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Rose Island

    ★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Beginning

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Don't Listen

    ★★★

  • Cold Meridian

    ★★★

  • 1917

  • The Fall

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Miracle in Cell No. 7

  • Jojo Rabbit

  • A Sun

    ★★½

  • The Platform

  • Ema

    ★★★

  • Joker

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Queen Lear

  • Nimic

    ★★★

  • A Month of Single Frames

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Olla

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Noah Land

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Us

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

  • Breakwater

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Nun

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

  • Incredibles 2

  • The Orphan

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Persona

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • It

  • Annabelle: Creation

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Bad Boy

  • Hacksaw Ridge

  • Arrival