Sort by

Egberto has logged 503 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Edit this entry  
25
Vida Nova... Por Acaso

Vida Nova... Por Acaso

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Río Turbio

Río Turbio

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Sunset

The Sunset

2021
×
Edit this entry  
17
Heaven Reaches Down to Earth

Heaven Reaches Down to Earth

2020
×
Edit this entry  
17
O Túmulo da Terra

O Túmulo da Terra

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Manual do Zueiro Sem Noção

Manual do Zueiro Sem Noção

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Forrando a Vastidão

Forrando a Vastidão

2021
×
Edit this entry  
08
If toxic air is a monument to slavery, how do we take it down?

If toxic air is a monument to slavery, how do we take it down?

×
Edit this entry  
05
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Edit this entry  
29
Rolê no Centro

Rolê no Centro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mi Aporte

Mi Aporte

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Guanabacoa: Crónica de mi familia

Guanabacoa: Crónica de mi familia

1966
×
★★★★
Edit this entry  
26
Octavia's Visions

Octavia's Visions

2021
×
Edit this entry  
26
Plowing the Stars

Plowing the Stars

2019
×
Edit this entry  
26
Jorge

Jorge

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phase Space

Phase Space

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Afetadas

Afetadas

2021
×
Edit this entry  
10
Novo Rio

Novo Rio

2021
×
Edit this entry  
10
Eyimofe (This Is My Desire)

Eyimofe (This Is My Desire)

2020
×
Edit this entry  
08
Noor & Layla

Noor & Layla

2021
×
Edit this entry  
07
CÔMPITO

CÔMPITO

2021
×
Edit this entry  
07
Fartura

Fartura

2020
×
Edit this entry  
07
Trava Minguante, Trava Crescente

Trava Minguante, Trava Crescente

2020
×
Edit this entry  
07
Ficções Sônicas

Ficções Sônicas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Breathe Out of Water

How to Breathe Out of Water

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
The Cannibal Club

The Cannibal Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Megalopolis

Megalopolis

1973
×
Edit this entry  
04
Lizard

Lizard

2020
×
Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
$75,000

$75,000

2021
×
Edit this entry  
27
Outer Edge

Outer Edge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Talking About Trees

Talking About Trees

2019
×
Edit this entry  
20
Ava Yvy Verá - Terra do Povo do Raio

Ava Yvy Verá - Terra do Povo do Raio

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Yvy Renõi, Semente da Terra

Yvy Renõi, Semente da Terra

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Fartura

Fartura

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Bridges over the Abyss

Bridges over the Abyss

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
NoirBlue

NoirBlue

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
Read the review Edit this entry