efolif has logged 53 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Love, Spells and All That

Love, Spells and All That

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Another Round

Another Round

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
Edit this entry  
23
You Know Him

You Know Him

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
Edit this entry  
20
Damnation

Damnation

1988
×
Read the review Edit this entry  
14
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
13
The Mine

The Mine

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kedi

Kedi

2016
×
★★
Edit this entry  
11
The Confession

The Confession

2001
×
Read the review Edit this entry  
11
The Wall

The Wall

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Majority

Majority

2010
×
Edit this entry  
11
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
Edit this entry  
11
Lovelorn

Lovelorn

2005
×
Edit this entry  
10
Ivy

Ivy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dry Summer

Dry Summer

1963
×
★★★★
Edit this entry  
09
Time to Love

Time to Love

1965
×
★★★★
Edit this entry  
09
Toll Booth

Toll Booth

2011
×
Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
Edit this entry  
08
His House

His House

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Somersault in a Coffin

Somersault in a Coffin

1996
×
Edit this entry  
07
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Vavien

Vavien

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Slow West

Slow West

2015
×
Edit this entry  
05
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
Edit this entry  
04
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
Edit this entry  
04
Ponyo

Ponyo

2008
×
Edit this entry  
03
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Edit this entry  
03
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Edit this entry  
02
Noah Land

Noah Land

2019
×
Edit this entry  
02
Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?

1999
×
Edit this entry  
02
Otogargara

Otogargara

1995
×
Edit this entry  
01
Bana Bir Şeyhler Oluyor

Bana Bir Şeyhler Oluyor

2003
×
Edit this entry  
31
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Ikiru

Ikiru

1952
×
Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
Edit this entry  
19
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Toss-Up

Toss-Up

2004
×
Edit this entry  
10
Scarface

Scarface

1983
×
Edit this entry  
08
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
Edit this entry  
22
Taksim Hold'em

Taksim Hold'em

2017
×
★★★★
Edit this entry