Sort by

Elliott has logged 31 entries for films during December 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Somm

Somm

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shane

Shane

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Savages

The Savages

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Children of a Lesser God

Children of a Lesser God

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry