Efe has logged 52 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Djam

Djam

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
Edit this entry  
23
Home

Home

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sweat

Sweat

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Edit this entry  
26
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
24
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★
Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Persian Lessons

Persian Lessons

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
Edit this entry  
13
Four Nights of a Dreamer

Four Nights of a Dreamer

1971
×
★★★
Edit this entry  
05
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★½
Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Distant

Distant

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
Edit this entry  
13
My Name Is Joe

My Name Is Joe

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
Edit this entry  
09
Meantime

Meantime

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
Edit this entry  
20
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Berlin: Symphony of a Great City

Berlin: Symphony of a Great City

1927
×
Read the review Edit this entry  
14
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Edit this entry